Aktualności

2023-07-25 16:11

Ewangelia na dziś – 26 lipiec 2023 rok

EWANGELIA (Mt 13, 1-9) – Przypowieść o siewcy

(…) Oto siewca wyszedł siać.

————–

Co z tego, że słuchamy, nawet czytamy Słowo, jak nie chcemy niczego zmienić! Słowo jak ziarno ma w sobie wszystko, co potrzebne do zakiełkowania, zakwitnięcia i wzrostu. Zmieńmy swój styl życia, zastąpmy grzeszne przyzwyczajenia takimi, które będą budujące. Nie wystawiajmy się na działanie złego, igrając z pokusami.

 

Jezu, mój Królu, zrzucam winę za brak owoców na wszystko wokół siebie, ale niestety problemem jest moje bezczynne serce i bezwład woli. Chcę to zmienić z Tobą.

Cała Ewangelia ⇩ 

EWANGELIA  (Mt 13, 1-9)

Przypowieść o siewcy

Słowa Ewangelii według świętego Mateusza.

 

Owego dnia Jezus wyszedł z domu i usiadł nad jeziorem. Wnet zebrały się koło Niego tłumy tak wielkie, że wszedł do łodzi i usiadł, a cały lud stał na brzegu. I mówił im wiele w przypowieściach tymi słowami:
«Oto siewca wyszedł siać. A gdy siał, jedne ziarna padły na drogę, nadleciały ptaki i wydziobały je. Inne padły na grunt skalisty, gdzie niewiele miały ziemi; i wnet powschodziły, bo gleba nie była głęboka. Lecz gdy słońce wzeszło, przypaliły się i uschły, bo nie miały korzenia. Inne znowu padły między ciernie, a ciernie wybujały i zagłuszyły je. Inne wreszcie padły na ziemię żyzną i plon wydały, jedno stokrotny, drugie sześćdziesięciokrotny, a inne trzydziestokrotny.
Kto ma uszy, niechaj słucha!».

 

Oto słowo Pańskie.

Ewangelia dzień poprzedni

czytaj więcej...