Aktualności

2022-08-22 16:11

Ewangelia na dziś – 23 sierpień 2022 rok

EWANGELIA (Mt 23, 23-26) – Biada obłudnikom

(…) Bo dbacie o czystość zewnętrznej strony kubka i misy, a wewnątrz pełne są zdzierstwa i niepowściągliwości.

————–

Można być religijnym, a jednocześnie niewierzącym. Można być całe życie zaangażowanym w pomoc w parafii, przy kościele, jeździć na pielgrzymki, brać udział w procesjach, brać udział w nabożeństwach, często być na Mszy św., lecz nie być w tych wszystkich praktykach pobożnym. To tylko zewnętrzna strona człowieka, aby mnie widziano. Pamiętajmy, że faryzeusze byli bardzo religijni: wypełniali skrupulatnie wszystko, co nakazywała religia żydowska. Nie szło to jednak w parze z miłością i wiarą.

 

Jezu, mój Królu, Ty jeden znasz moje serce i moją pobożność. Tylko przed Tobą chcę to wszystko czynić.

Cała Ewangelia ⇩ 

EWANGELIA (Mt 23, 23-26)

Biada obłudnikom

Słowa Ewangelii według świętego Mateusza.

 

Jezus przemówił tymi słowami:
«Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze obłudnicy, bo dajecie dziesięcinę z mięty, kopru i kminku, lecz zaniedbaliście to, co ważniejsze jest w Prawie: sprawiedliwość, miłosierdzie i wiarę. To zaś należało czynić, a tamtego nie zaniedbywać. Ślepi przewodnicy, którzy przecedzacie komara, a połykacie wielbłąda!
Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze obłudnicy, bo dbacie o czystość zewnętrznej strony kubka i misy, a wewnątrz pełne są zdzierstwa i niepowściągliwości. Faryzeuszu ślepy! Oczyść wpierw wnętrze kubka, żeby i zewnętrzna jego strona stała się czysta».

 

Oto słowo Pańskie.

Ewangelia dzień poprzedni

czytaj więcej...