Aktualności

2023-06-22 16:11

Ewangelia na dziś – 23 czerwiec 2023 rok

EWANGELIA (Mt 6, 19-23) – Gromadźcie sobie skarby w niebie

(…) Gromadźcie sobie skarby w niebie, gdzie ani mól, ani rdza nie niszczą i gdzie złodzieje nie włamują się i nie kradną.

————–

Ten, kto ma dobre oko, rozdaje, a rozdając, gromadzi skarby w Niebie. I nie chodzi tu tylko o rozdawnictwo pieniędzy i rzeczy materialnych, które niszczeją. Tu chodzi o coś więcej. Są rzeczy, których nie kupi się za pieniądze. I to je mamy rozdawać. Pamiętajmy o modlitwie, której nauczył nas Jezus: „Ojcze nasz, który jesteś w niebie…”. Jeśli nasz skarb jest w Niebie, to i serce tam będzie.

 

Jezu, mój Królu, szczęście z posiadania Ciebie mnoży się, gdy się je dzieli. Podobnie jest z miłością – dzielona pomnaża się.

Cała Ewangelia ⇩ 

EWANGELIA  (Mt 6, 19-23)

Gromadźcie sobie skarby w niebie

Słowa Ewangelii według świętego Mateusza.

 

Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Nie gromadźcie sobie skarbów na ziemi, gdzie mól i rdza niszczą i gdzie złodzieje włamują się i kradną. Gromadźcie sobie skarby w niebie, gdzie ani mól, ani rdza nie niszczą i gdzie złodzieje nie włamują się i nie kradną. Bo gdzie jest twój skarb, tam będzie i serce twoje.
Światłem ciała jest oko. Jeśli więc twoje oko jest zdrowe, całe twoje ciało będzie rozświetlone. Lecz jeśli twoje oko jest chore, całe twoje ciało będzie w ciemności. Jeśli więc światło, które jest w tobie, jest ciemnością, jakże wielka to ciemność!».

 

Oto słowo Pańskie.

Ewangelia dzień poprzedni

czytaj więcej...