Aktualności

2023-04-21 16:11

Ewangelia na dziś – 22 kwiecień 2023 rok

EWANGELIA (J 6, 16-21) – Jezus chodzi po wodzie

(…) To Ja jestem, nie bójcie się. 

————–

Nasze życie jak łódź jest miotane gwałtownymi wiatrami pokus. Boimy się ich. Jesteśmy sternikami, myślimy, że panujemy nad łodzią. Nic bardziej mylnego. Czasem wieje taki wiatr, że tylko Jezus może pomóc. Trzeba za Nim zatęsknić i pozwolić Mu wejść do łodzi swego życia na Jego warunkach i w sposób, jaki On proponuje. Nie bójmy się tego, nie bójmy się Jezusa!

 

Jezu, mój Królu, gdy już nie mam siły wiosłować, gdy boję się, że utonę i pójdę na dno, chwyć mnie za rękę i wypowiedz słowa, które usłyszę w głębi mojego serca: „To Ja jestem”.

Cała Ewangelia ⇩ 

EWANGELIA  (J 6, 16-21)

Jezus chodzi po wodzie

Słowa Ewangelii według świętego Jana.

 

Po rozmnożeniu chlebów, o zmierzchu uczniowie Jezusa zeszli nad jezioro i wsiadłszy do łodzi, zaczęli się przeprawiać przez nie do Kafarnaum. Nastały już ciemności, a Jezus jeszcze do nich nie przyszedł; jezioro burzyło się od silnego wichru.
Gdy upłynęli około dwudziestu pięciu lub trzydziestu stadiów, ujrzeli Jezusa kroczącego po jeziorze i zbliżającego się do łodzi. I przestraszyli się. On zaś rzekł do nich: «To Ja jestem, nie bójcie się». Chcieli Go zabrać do łodzi, ale łódź znalazła się natychmiast przy brzegu, do którego zdążali.

 

Oto słowo Pańskie.

Ewangelia dzień poprzedni

czytaj więcej...