Aktualności

2021-08-20 17:11

Ewangelia na dziś – 21 sierpień 2021 rok

EWANGELIA (Mt 23, 1-12) – Strzeżcie się pychy i obłudy

(…) Kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony.

————–

Logika Ewangelii idzie pod prąd. Pokora nie jest dziś w modzie, a Jezus wzywa właśnie do pokory. Mówi, abyśmy nie pozwalali nazywać się mistrzami, bo wszyscy jesteśmy braćmi. Jesteśmy dziećmi jednego Boga, i to jest nasza wartość. A wszystko, co otrzymujemy, pochodzi od Boga. Dziękujmy Mu za to. Czyńmy dobro ludziom, służąc Bogu w pokorze, bo to Jemu mamy się podobać, o Jego uznanie zabiegać, a nie ludzi. Odrzućmy pozory i żyjmy w prawdzie.

 

Jezu, proszę o ducha pokory i życie w prawdzie, chcę być blisko Ciebie.

Cała Ewangelia ⇩ 

EWANGELIA  (Mt 23, 1-12)

Strzeżcie się pychy i obłudy

Słowa Ewangelii według świętego Mateusza.

 

Jezus przemówił do tłumów i do swych uczniów tymi słowami: «Na katedrze Mojżesza zasiedli uczeni w Piśmie i faryzeusze. Czyńcie więc i zachowujcie wszystko, co wam polecą, lecz uczynków ich nie naśladujcie. Mówią bowiem, ale sami nie czynią. Wiążą ciężary wielkie i nie do uniesienia i kładą je ludziom na ramiona, lecz sami palcem ruszyć ich nie chcą.
Wszystkie swe uczynki spełniają w tym celu, żeby się ludziom pokazać. Rozszerzają swoje filakterie i wydłużają frędzle u płaszczów. Lubią zaszczytne miejsca na ucztach i pierwsze krzesła w synagogach. Chcą, by ich pozdrawiano na rynkach i żeby ludzie nazywali ich Rabbi.
A wy nie pozwalajcie nazywać się Rabbi, albowiem jeden jest wasz Nauczyciel, a wy wszyscy jesteście braćmi. Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem; jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie. Nie chciejcie również, żeby was nazywano mistrzami, bo jeden jest tylko wasz Mistrz, Chrystus.
Największy z was niech będzie waszym sługą. Kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony».

 

Oto słowo Pańskie.

Ewangelia dzień poprzedni

czytaj więcej...