Aktualności

2022-12-20 16:11

Ewangelia na dziś – 21 grudzień 2022 rok

EWANGELIA (Łk 1, 39-45) – Maryja jest Matką oczekiwanego Mesjasza

(…) Błogosławiona jesteś między niewiastami i błogosławiony jest owoc Twojego łona.

————–

Maryja jest pełna radości, ponieważ niesie w sobie Zbawiciela. Dzieli się nią z Elżbietą. Radość dzielona staje się podwójną radością. Elżbieta głośno błogosławi Boga za wiarę Maryi. Staje się pierwszą głosicielką Dobrej Nowiny. Nieść dobre słowo innym to nieść im pragnienie dobra nieprzemijalnego, napełniać radością tak mocną, że przemienia życie.

 

Jezu, mój Królu, wysławiam Cię, za te wszystkie wydarzenia w moim życiu, w których wychodzisz mi na spotkanie, aby umocnić we mnie Twoje dzieło.

Cała Ewangelia ⇩ 

EWANGELIA  (Łk 1, 39-45)

Maryja jest Matką oczekiwanego Mesjasza

Słowa Ewangelii według świętego Łukasza.

 

W tym czasie Maryja wybrała się i poszła z pośpiechem w góry do pewnego miasta w ziemi Judy. Weszła do domu Zachariasza i pozdrowiła Elżbietę.
Gdy Elżbieta usłyszała pozdrowienie Maryi, poruszyło się dzieciątko w jej łonie, a Duch Święty napełnił Elżbietę. Wydała ona okrzyk i powiedziała:
«Błogosławiona jesteś między niewiastami i błogosławiony jest owoc Twojego łona. A skądże mi to, że Matka mojego Pana przychodzi do mnie? Oto, skoro głos Twego pozdrowienia zabrzmiał w moich uszach, poruszyło się z radości dzieciątko w łonie moim. Błogosławiona jest, która uwierzyła, że spełnią się słowa powiedziane Jej od Pana».

 

Oto słowo Pańskie.

Ewangelia dzień poprzedni

 

czytaj więcej...