Aktualności

2021-12-20 16:11

Ewangelia na dziś – 21 grudzień 2021 rok

EWANGELIA (Łk 1, 39-45) – Maryja jest Matką oczekiwanego Mesjasza

(…) Błogosławiona jesteś między niewiastami i błogosławiony jest owoc Twojego łona.

————–

Maryja nie może, nie chce i nie potrafi zatrzymać Jezusa, którego nosi pod Sercem, jedynie dla siebie. Idzie z pośpiechem do Elżbiety, swojej starszej kuzynki, która oczekuje na narodziny Jana Chrzciciela. W mocy Ducha Elżbieta rozpoznaje w Maryi Matkę Pana i błogosławi Ją za Jej wiarę w Boże obietnice. A co ja wnoszę ze sobą w życie innych? Czy jest to też radość i obecność Boga?

 

Jezu, Maryja zaniosła Cię do domu Elżbiety, a dziś wnosi Cię do mojego domu, rodziny, życia. Bądź uwielbiony w swoim przychodzeniu do mnie przez Maryję!

Cała Ewangelia ⇩ 

EWANGELIA  (Łk 1, 39-45)

Maryja jest Matką oczekiwanego Mesjasza

Słowa Ewangelii według świętego Łukasza.

 

W tym czasie Maryja wybrała się i poszła z pośpiechem w góry do pewnego miasta w ziemi Judy. Weszła do domu Zachariasza i pozdrowiła Elżbietę.
Gdy Elżbieta usłyszała pozdrowienie Maryi, poruszyło się dzieciątko w jej łonie, a Duch Święty napełnił Elżbietę. Wydała ona okrzyk i powiedziała:
«Błogosławiona jesteś między niewiastami i błogosławiony jest owoc Twojego łona. A skądże mi to, że Matka mojego Pana przychodzi do mnie? Oto, skoro głos Twego pozdrowienia zabrzmiał w moich uszach, poruszyło się z radości dzieciątko w łonie moim. Błogosławiona jest, która uwierzyła, że spełnią się słowa powiedziane Jej od Pana».

 

Oto słowo Pańskie.

Ewangelia dzień poprzedni

 

czytaj więcej...