Aktualności

2024-06-20 16:30

Ewangelia na dziś – 21 czerwiec 2024 rok

EWANGELIA (Mt 6, 19-23) – Gromadźcie sobie skarby w niebie

(…) Bo gdzie jest twój skarb, tam będzie i serce twoje.

————–

Człowiek staje się tym, czego strzeże. Tak, rzeczywiście stajemy się tym, o co najbardziej się troszczymy. Jeżeli najbardziej troszczymy się o rzeczy ziemskie, stajemy się bardzo ziemscy. Jeżeli o pieniądze, stajemy się jak pieniądze: ulotni, nieczyści. Jeżeli najbardziej troszczymy się o to, co marne i przemijające, w duszy stajemy się marni i przemijający. Gdzie jest twój skarb, tam będzie też twoje serce. Iluż z nas, żyjąc w świecie jest cały czas przy Bogu?

 

Jezu, mój Królu, obieram sobie za mojego Przewodnika i Opiekuna w drodze do Ciebie, Twoją Matkę, bo wiem, że Maryja wypełni każdą moją myśl i serce Tobą.

Cała Ewangelia ⇩ 

EWANGELIA  (Mt 6, 19-23)

Gromadźcie sobie skarby w niebie

Słowa Ewangelii według świętego Mateusza.

 

Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Nie gromadźcie sobie skarbów na ziemi, gdzie mól i rdza niszczą i gdzie złodzieje włamują się i kradną. Gromadźcie sobie skarby w niebie, gdzie ani mól, ani rdza nie niszczą i gdzie złodzieje nie włamują się i nie kradną. Bo gdzie jest twój skarb, tam będzie i serce twoje.
Światłem ciała jest oko. Jeśli więc twoje oko jest zdrowe, całe twoje ciało będzie rozświetlone. Lecz jeśli twoje oko jest chore, całe twoje ciało będzie w ciemności. Jeśli więc światło, które jest w tobie, jest ciemnością, jakże wielka to ciemność!».

 

Oto słowo Pańskie.

Ewangelia dzień poprzedni

czytaj więcej...