Aktualności

2020-07-19 18:11

Ewangelia na dziś – 20 lipiec 2020 rok

EWANGELIA (Mt 12, 38-42) – Znak Jonasza

(…) Nauczycielu, chcielibyśmy jakiś znak widzieć od Ciebie. 

————–

Faryzeusze i uczeni w Piśmie podstępnie chcą wystawić Jezusa na próbę. Nie przyjmują znaków, które już czyni, lecz chcą czegoś specjalnego. A czy my nie jesteśmy czasami do nich podobni? Jezus daje nam swoje Słowo, Eucharystię, Sakramenty. Największym znakiem, jaki Jezus nam zostawił, jest moc Jego chwalebnego Zmartwychwstania poprzedzonego Męką i Śmiercią.

 

Jezu, Twoja paschalna tajemnica Męki, Śmierci i Zmartwychwstania jest największym znakiem Twojej miłości do mnie. Adoruję tę miłość!

Cała Ewangelia ⇩ 

EWANGELIA  (Mt 12, 38-42)

Znak Jonasza

Słowa Ewangelii według świętego Mateusza.

 

Niektórzy z uczonych w Piśmie i faryzeuszów rzekli do Jezusa: „Nauczycielu, chcielibyśmy jakiś znak widzieć od Ciebie”. Lecz On im odpowiedział:
„Plemię przewrotne i wiarołomne żąda znaku, ale żaden znak nie będzie mu dany, prócz znaku proroka Jonasza. Albowiem jak Jonasz był trzy dni i trzy noce we wnętrznościach wielkiej ryby, tak Syn Człowieczy będzie trzy dni i trzy noce w łonie ziemi.
Ludzie z Niniwy powstaną na sądzie przeciw temu plemieniu i potępią je; ponieważ oni wskutek nawoływania Jonasza się nawrócili, a oto tu jest coś więcej niż Jonasz.
Królowa z Południa powstanie na sądzie przeciw temu plemieniu i potępi je; ponieważ ona z krańców ziemi przybyła słuchać mądrości Salomona, a oto tu jest coś więcej niż Salomon”.

 

Oto słowo Pańskie.

Ewangelia dzień poprzedni

czytaj więcej...