Aktualności

2021-09-01 17:11

Ewangelia na dziś – 2 wrzesień 2021 rok

EWANGELIA (Łk 5, 1-11) – Cudowny połów ryb i powołanie apostołów

(…) Mistrzu, całą noc pracowaliśmy i nic nie ułowiliśmy.

————–

Nieraz w życiu doświadczyliśmy sytuacji, o jakiej mówi dziś Piotr: „Trudziliśmy się przez całą noc i nic nie złowiliśmy”. Sami nie podołamy trudom życia. Potrzebna jest nam pomoc Jezusa. On dodaje sił, budzi nadzieję. On może wszystko zmienić. Podążajmy za Jego Słowem, ono ma moc. Zaufajmy Panu, i wypłyńmy na głębię. Nie bójmy się wyzwań, przezwyciężajmy nasze słabości, powierzajmy Mu siebie.

 

Jezu, pragnę zaufać Ci do końca. Chcę słuchać Twojego Słowa i podążać za Tobą w codzienności życia.

Cała Ewangelia ⇩ 

EWANGELIA  (Łk 5, 1-11)

Cudowny połów ryb i powołanie apostołów

Słowa Ewangelii według świętego Łukasza.

 

Pewnego razu – gdy tłum cisnął się do Jezusa, aby słuchać słowa Bożego, a On stał nad jeziorem Genezaret – zobaczył dwie łodzie stojące przy brzegu; rybacy zaś wyszli z nich i płukali sieci. Wszedłszy do jednej łodzi, która należała do Szymona, poprosił go, żeby nieco odbił od brzegu. Potem usiadł i z łodzi nauczał tłumy.
Gdy przestał mówić, rzekł do Szymona: «Wypłyń na głębię i zarzućcie sieci na połów!» A Szymon odpowiedział: «Mistrzu, całą noc pracowaliśmy i nic nie ułowiliśmy. Lecz na Twoje słowo zarzucę sieci». Skoro to uczynili, zagarnęli tak wielkie mnóstwo ryb, że sieci ich zaczynały się rwać. Skinęli więc na współtowarzyszy w drugiej łodzi, żeby im przyszli z pomocą. Ci podpłynęli; i napełnili obie łodzie, tak że się prawie zanurzały.
Widząc to, Szymon Piotr przypadł Jezusowi do kolan i rzekł: «Wyjdź ode mnie, Panie, bo jestem człowiekiem grzesznym». I jego bowiem, i wszystkich jego towarzyszy w zdumienie wprawił połów ryb, jakiego dokonali; jak również Jakuba i Jana, synów Zebedeusza, którzy byli wspólnikami Szymona.
A Jezus rzekł do Szymona: «Nie bój się, odtąd ludzi będziesz łowił». I wciągnąwszy łodzie na ląd, zostawili wszystko i poszli za Nim.

 

Oto słowo Pańskie.

Ewangelia dzień poprzedni

czytaj więcej...