Aktualności

2022-07-01 16:11

Ewangelia na dziś – 2 lipiec 2022 rok

EWANGELIA (Mt 9, 14-17) – Nie można stosować zwyczajów Starego Przymierza do Nowego

(…) Młode wino wlewają do nowych bukłaków, a tak jedno i drugie się zachowuje.

————–

Jezus porównuje dziś Dobrą Nowinę do młodego wina – napoju, który wciąż pracuje, fermentuje, żyje! A jak wygląda nasze życie Ewangelią? Czy ona w nas pracuje, czy jest żywa, czy fermentuje… A może jeszcze więcej: sprawia, że budzi się w nas coś dynamicznego? Nowe wino potrzebuje nowych worków skórzanych i to my nimi jesteśmy. Mamy być gotowi na przyjęcie całej dynamiki Ewangelii – młode wino życia w Duchu Świętym.

 

Jezu, Ty jesteś dawcą wszelkiej słodyczy i radości, sobą samym chcesz nas nakarmić. Daj mi spróbować młodego wina, które odmieni moje serce.

Cała Ewangelia ⇩ 

EWANGELIA  (Mt 9, 14-17)

Nie można stosować zwyczajów Starego Przymierza do Nowego

Słowa Ewangelii według świętego Mateusza.

 

Po powrocie Jezusa z krainy Gadareńczyków podeszli do Niego uczniowie Jana i zapytali: «Dlaczego my i faryzeusze dużo pościmy, Twoi zaś uczniowie nie poszczą?»
Jezus im rzekł: «Czy goście weselni mogą się smucić, dopóki pan młody jest z nimi? Lecz przyjdzie czas, kiedy zabiorą im pana młodego, a wtedy będą pościć.
Nikt nie przyszywa łaty z surowego sukna do starego ubrania, gdyż łata obrywa ubranie, i gorsze staje się przedarcie. Nie wlewają też młodego wina do starych bukłaków. W przeciwnym razie bukłaki pękają, wino wycieka, a bukłaki przepadają. Ale młode wino wlewają do nowych bukłaków, a tak jedno i drugie się zachowuje».

 

Oto słowo Pańskie.

Ewangelia dzień poprzedni

 

czytaj więcej...