Aktualności

2022-04-18 16:11

Ewangelia na dziś – 19 kwiecień 2022 rok – OKTAWA WIELKANOCY

EWANGELIA (J 20, 11-18) – Ukazanie się Zmartwychwstałego Marii Magdalenie

(…) Kiedy tak płakała, nachyliła się do grobu i ujrzała dwóch aniołów w bieli, siedzących tam, gdzie leżało ciało Jezusa – jednego w miejscu głowy, drugiego w miejscu nóg.

————–

Maria Magdalena, wchodząc do grobowca, zauważa kamienną płytę, na której spoczywało ciało Jezusa, i dwa cherubiny siedzące na jej obydwu krańcach. To wyraźne podobieństwo do przebłagalni na Arce Przymierza. Tak! Grób Zmartwychwstałego jest nową przebłagalnią, centrum naszej wiary. Miejscem, dzięki któremu możemy odkryć, że Jezus przychodzi dzisiaj do nas, by nas karmić nową manną – Ofiarą Mszy św. i zawrzeć z nami nowe przymierze swojej świętej Krwi.

 

Jezu, dziękuję Ci, że pozostawiłeś mi miejsce, które jest nową przebłagalną, czyli znakiem spotkania między Tobą a mną: moje serce.

Cała Ewangelia ⇩ 

EWANGELIA  (J 20, 11-18)

Ukazanie się Zmartwychwstałego Marii Magdalenie

Słowa Ewangelii według świętego Jana.

 

Maria Magdalena stała przed grobem, płacząc. A kiedy tak płakała, nachyliła się do grobu i ujrzała dwóch aniołów w bieli, siedzących tam, gdzie leżało ciało Jezusa – jednego w miejscu głowy, drugiego w miejscu nóg.
I rzekli do niej: «Niewiasto, czemu płaczesz?»
Odpowiedziała im: «Zabrano Pana mego i nie wiem, gdzie Go położono».
Gdy to powiedziała, odwróciła się i ujrzała stojącego Jezusa, ale nie wiedziała, że to Jezus.
Rzekł do niej Jezus: «Niewiasto, czemu płaczesz? Kogo szukasz?»
Ona zaś, sądząc, że to jest ogrodnik, powiedziała do Niego: «Panie, jeśli ty Go przeniosłeś, powiedz mi, gdzie Go położyłeś, a ja Go zabiorę».
Jezus rzekł do niej: «Mario!» A ona, obróciwszy się, powiedziała do Niego po hebrajsku: «Rabbuni», to znaczy: Mój Nauczycielu!
Rzekł do niej Jezus: «Nie zatrzymuj Mnie, jeszcze bowiem nie wstąpiłem do Ojca. Natomiast udaj się do moich braci i powiedz im: „Wstępuję do Ojca mego i Ojca waszego oraz do Boga mego i Boga waszego”».
Poszła Maria Magdalena i oznajmiła uczniom: «Widziałam Pana», i co jej powiedział.

 

Oto słowo Pańskie.

Ewangelia dzień poprzedni

 

czytaj więcej...