Aktualności

2020-05-17 18:11

Ewangelia na dziś – 18 maj 2020 rok

EWANGELIA (J 15, 26-16, 4a) – Duch Prawdy będzie świadczył o Jezusie

(…) Gdy przyjdzie Pocieszyciel, którego Ja wam poślę od Ojca, Duch Prawdy, który od Ojca pochodzi, On będzie świadczył o Mnie.

————–

Od samego początku bycie świadkiem Zmartwychwstałego łączyło się z ryzykiem utraty życia, trudami, prześladowaniem, odrzuceniem. Tak jest do dziś. Jednak jeszcze my dzisiaj dzięki Bogu nie ryzykujemy życia, lecz czasami dobre imię, większe możliwości, jakiś awans. Jezus przepowiedział od samego początku, że nie będzie łatwo tym, którzy idą z Nim przez życie. Czy chcę podjąć ten trud i ryzyko przyznawania się do Jezusa?

 

Jezu, umocnij mnie Duchem Wspomożycielem, Duchem Prawdy, abym umiał świadczyć o Tobie zawsze i wszędzie.

Cała Ewangelia ⇩ 

EWANGELIA  (J 15, 26-16, 4a)

Duch Prawdy będzie świadczył o Jezusie

Słowa Ewangelii według świętego Jana.

 

Jezus powiedział do swoich uczniów:
„Gdy przyjdzie Pocieszyciel, którego Ja wam poślę od Ojca, Duch Prawdy, który od Ojca pochodzi, On będzie świadczył o Mnie. Ale wy też świadczycie, bo jesteście ze Mną od początku.
To wam powiedziałem, abyście się nie załamali w wierze. Wyłączą was z synagogi. Owszem, nadchodzi godzina, w której każdy, kto was zabije, będzie sądził, że oddaje cześć Bogu. Będą tak czynić, bo nie poznali ani Ojca, ani Mnie. Ale powiedziałem wam o tych rzeczach, abyście gdy nadejdzie ich godzina, pamiętali o nich, że Ja wam to powiedziałem”.

 

Oto słowo Pańskie.

Ewangelia dzień poprzedni

czytaj więcej...