Aktualności
EWANGELIA (Mt 12, 38-42) – Znak Jonasza
(…) Nauczycielu, chcielibyśmy zobaczyć jakiś znak od Ciebie.
————–
Prorok Jonasz to postać bardzo szczególna. Gdy usłyszał wezwanie Pana, natychmiast wyruszył w odwrotnym kierunku. Fiasko jego życia widać najwyraźniej w momencie, kiedy we wnętrzu ogromnej ryby trafia na dno oceanu. Właśnie dno jest punktem, w którym dokonuje się przełom. Doświadczenie dna, grobu, kompromitacji, upadku jest uwalniające.
Jezu, mój Królu, tak często proszę Cię o znaki, przekonany, że to one dowodzą Twojej miłości. Nie pozwól mi przeoczyć znaku Jonasza – znaku Twojej śmierci i Zmartwychwstania.
Cała Ewangelia ⇩
EWANGELIA (Mt 12, 38-42)
Znak Jonasza
Słowa Ewangelii według świętego Mateusza.
Niektórzy z uczonych w Piśmie i faryzeuszów rzekli do Jezusa: «Nauczycielu, chcielibyśmy zobaczyć jakiś znak od Ciebie». Lecz On im odpowiedział:
«Plemię przewrotne i wiarołomne żąda znaku, ale żaden znak nie będzie mu dany, prócz znaku proroka Jonasza. Albowiem jak Jonasz był trzy dni i trzy noce we wnętrznościach wielkiej ryby, tak Syn Człowieczy będzie trzy dni i trzy noce w łonie ziemi.
Ludzie z Niniwy powstaną na sądzie przeciw temu plemieniu i potępią je, ponieważ oni wskutek nawoływania Jonasza się nawrócili; a oto tu jest coś więcej niż Jonasz.
Królowa z południa powstanie na sądzie przeciw temu plemieniu i potępi je; ponieważ ona z krańców ziemi przybyła słuchać mądrości Salomona, a oto tu jest coś więcej niż Salomon».
Oto słowo Pańskie.
Ewangelia dzień poprzedni