Aktualności

2019-12-17 18:11

Ewangelia na dziś – 18 grudzień 2019 rok

EWANGELIA (Mt 1, 18-24) – Jezus urodzi się z Maryi zaślubionej Józefowi, potomkowi Dawida

(…) Zbudziwszy się ze snu, Józef uczynił tak, jak mu polecił anioł Pański: wziął swoją Małżonkę do siebie.

————–

Józef w naszym przygotowaniu na przyjście Pana pokazuje, że człowiek może kierować się w swoim życiu sprawiedliwością. To fundament dla gmachu wiary. Trzeba wiary św. Józefa, aby uznać coś, co sprzeciwia się rozumowi: prawdę o dziewiczym, z Ducha Świętego, poczęciu Jezusa. Wpatrzeni w Józefa prośmy o taką wiarę.

 

Boże, daj mi wiarę tak mocną i ufną jak wiara św. Józefa, abym potrafił widzieć Ciebie przychodzącego na sposób przekraczający zdolności mojego rozumu.

Cała Ewangelia ⇩ 

EWANGELIA  (Mt 1, 18-24)

Jezus urodzi się z Maryi zaślubionej Józefowi, potomkowi Dawida

Słowa Ewangelii według świętego Mateusza.

 

Z narodzeniem Jezusa Chrystusa było tak.
Po zaślubinach Matki Jego, Maryi, z Józefem, wpierw nim zamieszkali razem, znalazła się brzemienną za sprawą Ducha Świętego. Mąż Jej, Józef, który był człowiekiem sprawiedliwym i nie chciał narazić Jej na zniesławienie, zamierzał oddalić Ją potajemnie.
Gdy powziął tę myśl, oto anioł Pański ukazał mu się we śnie i rzekł: «Józefie, synu Dawida, nie bój się wziąć do siebie Maryi, twej Małżonki; albowiem z Ducha Świętego jest to, co się w Niej poczęło. Porodzi Syna, któremu nadasz imię Jezus, On bowiem zbawi swój lud od jego grzechów».
A stało się to wszystko, aby się wypełniło słowo Pańskie powiedziane przez proroka: «Oto Dziewica pocznie i porodzi Syna, któremu nadadzą imię Emmanuel», to znaczy: Bóg z nami.
Zbudziwszy się ze snu, Józef uczynił tak, jak mu polecił anioł Pański: wziął swoją Małżonkę do siebie.

 

Oto słowo Pańskie.

Ewangelia dzień poprzedni

 

czytaj więcej...