Aktualności

2024-06-17 16:30

Ewangelia na dziś – 18 czerwiec 2024 rok

EWANGELIA (Mt 5, 43-48) – Miłujcie waszych nieprzyjaciół

(…) Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują.

————–

Dzisiejszą Ewangelię można określić jako kłopotliwą. Jezus burzy nasz wygodny obraz miłości bliźniego. Jezus mówi nam, że istnieje jeszcze miłość nieprzyjaciół. Co z taką wskazówką zrobić? Jak sobie z nią poradzić, skoro kochamy tylko tych, którzy nas kochają. Co więcej, mamy się modlić za naszych nieprzyjaciół. To naprawdę trudne i niewygodne. A my tak bardzo chcemy być doskonali według naszych kryteriów. Czyż i poganie tego nie czynią?

 

Jezu, mój Królu, dzisiaj oddaję Ci tych, których w jakikolwiek sposób skrzywdziłem. Proszę również za tymi, którzy mnie skrzywdzili.

Cała Ewangelia ⇩ 

EWANGELIA  (Mt 5, 43-48)

Miłujcie waszych nieprzyjaciół

Słowa Ewangelii według świętego Mateusza.

 

Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Słyszeliście, że powiedziano: „Będziesz miłował swego bliźniego”, a nieprzyjaciela swego będziesz nienawidził.
A Ja wam powiadam: Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują, abyście się stali synami Ojca waszego, który jest w niebie; ponieważ On sprawia, że słońce Jego wschodzi nad złymi i nad dobrymi, i On zsyła deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych.
Jeśli bowiem miłujecie tych, którzy was miłują, cóż za nagrodę mieć będziecie? Czyż i celnicy tego nie czynią? I jeśli pozdrawiacie tylko swych braci, cóż szczególnego czynicie? Czyż i poganie tego nie czynią?
Bądźcie więc wy doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski».

 

Oto słowo Pańskie.

Ewangelia dzień poprzedni

czytaj więcej...