Aktualności

2023-10-16 16:11

Ewangelia na dziś – 17 październik 2023 rok

EWANGELIA  (Łk 11, 37-41) – Czystość wewnętrzna

(…) Wy, faryzeusze, dbacie o czystość zewnętrznej strony kielicha i misy, a wasze wnętrze pełne jest zdzierstwa i niegodziwości. 

————–

W jaki sposób ukrywa się zachłanność? W kłamstwie. A przewrotność? Często nazywa siebie życiowym sprytem, umiejętnością radzenia sobie w niesprzyjających okolicznościach. Człowiek zachłanny i przewrotny bardzo często swoje wady uważa za cnoty, bo dzięki nim żyje mu się dostatniej i wygodniej. Jaka jest prawda o moim wnętrzu? Co kryje się za moimi życiowymi wyborami?

 

Jezu, mój Królu, zachłanność i przewrotność to cechy, których chcę się wyzbyć. Nie pozwól mi tkwić w kłamstwie i ułudzie, że jestem zaradny życiowo, jeśli kogoś przy tym krzywdzę.

Cała Ewangelia ⇩ 

EWANGELIA  (Łk 11, 37-41)

Czystość wewnętrzna

Słowa Ewangelii według świętego Łukasza.

 

Pewien faryzeusz zaprosił Jezusa do siebie na obiad. Poszedł więc i zajął miejsce za stołem. Lecz faryzeusz, widząc to, wyraził zdziwienie, że nie obmył wpierw rąk przed posiłkiem.
Na to rzekł Pan do niego: „Właśnie wy, faryzeusze, dbacie o czystość zewnętrznej strony kielicha i misy, a wasze wnętrze pełne jest zdzierstwa i niegodziwości. Nierozumni! Czyż Stwórca zewnętrznej strony nie uczynił także wnętrza? Raczej dajcie to, co jest wewnątrz, na jałmużnę, a zaraz wszystko będzie dla was czyste”.

 

Oto słowo Pańskie.

Ewangelia dzień poprzedni

czytaj więcej...