Aktualności

2022-05-16 16:11

Ewangelia na dziś – 17 maj 2022 rok

EWANGELIA (J 14, 27-31a) – Pokój zostawiam wam

(…) Pokój zostawiam wam, pokój mój daję wam. Nie tak, jak daje świat, Ja wam daję.

————–

Nie będzie miał pokoju ten, kto pojednał się z innymi, lecz nie ze sobą. Nie będzie go miał również ten, kto pojednał się z Bogiem, lecz nie z innymi. Pełnia możliwa jest tylko wtedy, gdy przyjmiemy Chrystusowy dar pokoju, łaskę, która objąć może każdego człowieka indywidualnie i całe narody.

 

Jezu, Ty wiesz, jak niespokojne jest moje serce i jak bardzo pragnę pojednać się sam ze sobą. Aby tak się stało, proszę wpierw o dar pojednania z tymi, którzy mnie otaczają, nade wszystko jednak proszę o jedność z Tobą.

Cała Ewangelia ⇩ 

EWANGELIA  (J 14, 27-31a)

Pokój zostawiam wam

Słowa Ewangelii według świętego Jana.

 

Jezus powiedział do swoich uczniów: «Pokój zostawiam wam, pokój mój daję wam. Nie tak, jak daje świat, Ja wam daję. Niech się nie trwoży serce wasze ani się nie lęka. Słyszeliście, że wam powiedziałem: Odchodzę i przyjdę znów do was. Gdybyście Mnie miłowali, rozradowalibyście się, że idę do Ojca, bo Ojciec większy jest ode Mnie.
A teraz powiedziałem wam o tym, zanim to nastąpi, abyście uwierzyli, gdy się to stanie. Już nie będę z wami wiele mówił, nadchodzi bowiem władca tego świata. Nie ma on jednak nic swego we Mnie. Ale niech świat się dowie, że Ja miłuję Ojca i że tak czynię, jak Mi Ojciec nakazał».

 

Oto słowo Pańskie.

Ewangelia dzień poprzedni

 

czytaj więcej...