Aktualności

2023-09-15 16:11

Ewangelia na dziś – 16 wrzesień 2023 rok

EWANGELIA  (Łk 6, 43-49) – Dobre i złe drzewo. Dobra i zła budowa

(…) Czemu to wzywacie Mnie: „Panie, Panie!”, a nie czynicie tego, co mówię?

————–

Smak Bożego Słowa czują ci, którzy Słowo wprowadzają w czyn. Słowo Boże ogarnia całego człowieka, każdy zakamarek ciała i duszy. Spotkanie ze Słowem ma się bowiem kończyć konkretnymi decyzjami. Słowo ma swoją drogę działania: wchodząc przez uszy i karmiąc umysł, rozpala serce i budzi ręce. Przez Słowo jesteśmy cały czas przy źródle mocy i pokoju.

 

Jezu, mój Królu, niech Twoje Słowo się we mnie rozgości i da oparcie w każdej chwili mojego życia.

Cała Ewangelia ⇩ 

EWANGELIA  (Łk 6, 43-49)

Dobre i złe drzewo. Dobra i zła budowa

Słowa Ewangelii według świętego Łukasza.

 

Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Nie ma drzewa dobrego, które by wydawało zły owoc, ani też drzewa złego, które by dobry owoc wydawało. Po własnym owocu bowiem poznaje się każde drzewo; nie zrywa się fig z ciernia, ani z krzaka jeżyny nie zbiera się winogron. Dobry człowiek z dobrego skarbca swego serca wydobywa dobro, a zły człowiek ze złego skarbca wydobywa zło. Bo z obfitości serca mówią jego usta.
Czemu to wzywacie Mnie: „Panie, Panie!”, a nie czynicie tego, co mówię? Pokażę wam, do kogo podobny jest każdy, kto przychodzi do Mnie, słucha słów moich i wypełnia je.
Podobny jest do człowieka, który buduje dom: wkopał się głęboko i fundament założył na skale. Gdy przyszła powódź, wezbrana rzeka uderzyła w ten dom, ale nie zdołała go naruszyć, ponieważ był dobrze zbudowany.
Lecz ten, kto usłyszał, a nie wypełnił, podobny jest do człowieka, który zbudował dom na ziemi bez fundamentu. Gdy rzeka uderzyła w niego, od razu runął, a ruina owego domu była wielka».

 

Oto słowo Pańskie.

Ewangelia dzień poprzedni

czytaj więcej...