Aktualności

2023-08-15 16:11

Ewangelia na dziś – 16 sierpień 2023 rok

EWANGELIA  (Mt 18, 15-20) – Braterskie upomnienie

(…) Gdy twój brat zgrzeszy przeciw tobie, idź i upomnij go w cztery oczy.

————–

Nie jest przejawem miłości przemilczanie, ale upominanie. Wobec błędu członków wspólnoty powinniśmy najpierw unaocznić im w indywidualnej rozmowie, że ich postępowanie stoi w sprzeczności z Bożymi przykazaniami i niszczy jedność Kościoła. Jezus przypomina nam, że upomnienie braterskie musi się odbywać w klimacie modlitwy.

 

Jezu, mój Królu, dodaj mi odwagi w upominaniu, dodaj mi mądrości, gdy mam otworzyć usta, dodaj mi miłości, abym błądzącego brata czy siostry nie usunął z mojej modlitwy.

Cała Ewangelia ⇩ 

EWANGELIA  (Mt 18, 15-20)

Braterskie upomnienie

Słowa Ewangelii według świętego Mateusza.

 

Jezus powiedział do swoich uczniów:
„Gdy twój brat zgrzeszy przeciw tobie, idź i upomnij go w cztery oczy. Jeśli cię usłucha, pozyskasz swego brata. Jeśli zaś nie usłucha, weź ze sobą jeszcze jednego albo dwóch, żeby na słowie dwóch albo trzech świadków opierała się cała prawda. Jeśli i tych nie usłucha, donieś Kościołowi. A jeśli nawet Kościoła nie usłucha, niech ci będzie jak poganin i celnik.
Zaprawdę powiadam wam: Wszystko, co zwiążecie na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążecie na ziemi, będzie rozwiązane w niebie.
Dalej zaprawdę powiadam wam: Jeśli dwaj z was na ziemi zgodnie o coś prosić będą, to wszystkiego użyczy im mój Ojciec, który jest w niebie. Bo gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich”.

 

Oto słowo Pańskie.

Ewangelia dzień poprzedni

czytaj więcej...