Aktualności

2022-04-15 16:11

Ewangelia na dziś – 16 kwiecień 2022 rok – WIELKA SOBOTA

EWANGELIA (Łk 24, 1-12) – Dlaczego szukacie żyjącego wśród umarłych?

(…) Dlaczego szukacie żyjącego wśród umarłych? Nie ma Go tutaj; zmartwychwstał.

————–

Wielka Sobota to dzień milczenia, oczekiwania, nadziei, trwania w poście. Razem z Matką Jezusa czekamy na cud Zmartwychwstania. Pielęgnujmy więc milczenie i skupienie w ciągu tego dnia, aby jeszcze głębiej przeżyć liturgię paschalną. Ta noc jest pełna światła, życia, radości. Maryjo, pozwól mi po raz kolejny doświadczyć łaski Zmartwychwstania Twojego Syna we mnie.

 

Sobotę poświęcamy naszej Matce, ponieważ tego dnia, gdy Chrystus leżał umarły w grobie, Ona zachowała wiarę w Jego tajemnicę.

Cała Ewangelia ⇩ 

EWANGELIA  (Mk 16, 1-7)

Chrystus Zmartwychwstał

Słowa Ewangelii według świętego Marka.

 

W pierwszy dzień tygodnia niewiasty poszły skoro świt do grobu, niosąc przygotwane wonności. Kamień zastały odsunięty od grobu. A skoro weszły, nie znalazły ciała Pana Jezusa. Gdy wobec tego były bezradne, nagle stanęło przed nimi dwóch mężczyzn w lśniących szatach. Przestraszone, pochyliły twarze ku ziemi, lecz tamci rzekli do nich: «Dlaczego szukacie żyjącego wśród umarłych? Nie ma Go tutaj; zmartwychwstał. Przypomnijcie sobie, jak wam mówił, będąc jeszcze w Galilei: „Syn Człowieczy musi być wydany w ręce grzeszników i ukrzyżowany, lecz trzeciego dnia zmartwychwstanie”». Wtedy przypomniały sobie Jego słowa, wróciwszy zaś od grobu, oznajmiły to wszystko Jedenastu i wszystkim pozostałym. A były to: Maria Magdalena, Joanna i Maria, matka Jakuba; i inne z nimi opowiadały to apostołom. Lecz słowa te wydały im się czczą gadaniną i nie dali im wiary.
Jednakże Piotr wybrał się i przybiegł do grobu; schyliwszy się, ujrzał same tylko płótna. I wrócił do siebie, dziwiąc się temu, co się stało.

 

Oto słowo Pańskie.

Ewangelia dzień poprzedni

 

czytaj więcej...