Aktualności

2019-10-14 18:11

Ewangelia na dziś – 15 październik 2019 rok

EWANGELIA (Łk 11, 37-41) – Czystość wewnętrzna

(…) Rzekł Pan do niego: Właśnie wy, faryzeusze, dbacie o czystość zewnętrznej strony kielicha i misy, a wasze wnętrze pełne jest zdzierstwa i niegodziwości.

————–

Wiele starań wkładamy, aby dobrze wyglądać, podobać się innym i zyskać ich życzliwość, często przy tym zaniedbując Boga. Codzienna modlitwa jest zawsze zapraszaniem Jezusa do własnego życia. Poświęcajmy swojemu sercu i swoim myślom więcej troski, bo tam bierze początek wszelkie dobro, które jest pięknem i wszelkie zło, które jest niegodziwością.

Cała Ewangelia 

EWANGELIA  (Łk 11, 37-41)

Czystość wewnętrzna

 

Słowa Ewangelii według świętego Łukasza.

 

Pewien faryzeusz zaprosił Jezusa do siebie na obiad. Poszedł więc i zajął miejsce za stołem. Lecz faryzeusz, widząc to, wyraził zdziwienie, że nie obmył wpierw rąk przed posiłkiem.
Na to rzekł Pan do niego: «Właśnie wy, faryzeusze, dbacie o czystość zewnętrznej strony kielicha i misy, a wasze wnętrze pełne jest zdzierstwa i niegodziwości. Nierozumni! Czyż Stwórca zewnętrznej strony nie uczynił także wnętrza? Raczej dajcie to, co jest wewnątrz, na jałmużnę, a zaraz wszystko będzie dla was czyste».

 

Oto słowo Pańskie.

Ewangelia dzień poprzedni

czytaj więcej...