Aktualności

2022-12-14 16:11

Ewangelia na dziś – 15 grudzień 2022 rok

EWANGELIA (Łk 7, 24-30) – Jan przygotowuje drogę Chrystusowi

(…) Faryzeusze zaś i uczeni w Prawie udaremnili zamiar Boży względem siebie, nie przyjmując chrztu od niego.

————–

Jak bardzo tragiczne muszą być życiorysy tych, którzy udaremnili zamiary Boże względem siebie. Ci, którzy poszli na wojnę ze Stwórcą. Bóg wie, co zrobić, by zaprowadzić nas do Nieba, i jest to Jego największe pragnienie. Nie zrealizuje jednak tego planu, jeśli miałoby się to stać przeciwko nam, przeciwko naszej wolnej woli. 

 

Jezu, mój Królu, Ty pragniesz wziąć mnie za rękę i przeprowadzić przez labirynt codzienności. Proszę Cię, byś to uczynił, i składam swoją wolną wolę w Twoje dłonie.

Cała Ewangelia ⇩ 

EWANGELIA  (Łk 7, 24-30)

Jan przygotowuje drogę Chrystusowi

Słowa Ewangelii według świętego Łukasza.

 

Gdy wysłannicy Jana odeszli, Jezus zaczął mówić do tłumów o Janie: «Co wyszliście zobaczyć na pustyni? Trzcinę kołyszącą się na wietrze? Ale co wyszliście zobaczyć? Człowieka w miękkie szaty ubranego? Oto w pałacach królewskich przebywają ci, którzy noszą okazałe stroje i żyją w zbytkach. Ale co wyszliście zobaczyć? Proroka? Tak, mówię wam, nawet więcej niż proroka. On jest tym, o którym napisano: „Oto posyłam mego wysłańca przed Tobą, aby przygotował Ci drogę”.
Powiadam wam bowiem: Między narodzonymi z niewiast nie ma większego od Jana. Lecz najmniejszy w królestwie Bożym większy jest niż on».
I cały lud, który Go słuchał, a nawet celnicy przyznawali słuszność Bogu, przyjmując chrzest Janowy. Faryzeusze zaś i uczeni w Prawie udaremnili zamiar Boży względem siebie, nie przyjmując chrztu od niego.

 

Oto słowo Pańskie.

Ewangelia dzień poprzedni

 

czytaj więcej...