Aktualności

2023-07-13 16:11

Ewangelia na dziś – 14 lipiec 2023 rok

EWANGELIA (Mt 10, 16-23) – Apostołowie będą prześladowani

(…) Oto Ja was posyłam jak owce między wilki. 

————–

Wilk jest agresorem, żywi się owcami, a te nie są w stanie same się obronić przed wilkiem tylko przy pomocy pasterza. Być posłanym przez Jezusa, być owcą, to mieć świadomość, że wchodzi się w sytuacje często trudne i wrogie, ale bez wrogości i przemocy. Nie w stylu wilka, lecz właśnie w stylu owcy: łagodnie, bezbronnie, bez przemocy, ale nie naiwnie. Dlatego owca Jezusa powinna być roztropna jak wąż i nieskazitelna jak gołębica.

 

Jezu, mój Królu, ufam, że dzięki Twojej łasce, sprostam zadaniu bycia Twoim uczniem.

Cała Ewangelia ⇩ 

EWANGELIA  (Mt 10, 16-23)

Apostołowie będą prześladowani

Słowa Ewangelii według świętego Mateusza.

 

Jezus powiedział do swoich apostołów:
„Oto Ja was posyłam jak owce między wilki. Bądźcie więc roztropni jak węże, a nieskazitelni jak gołębie.
Miejcie się na baczności przed ludźmi. Będą was wydawać sądom i w swych synagogach będą was biczować. Nawet przed namiestników i królów będą was wodzić z mego powodu, na świadectwo im i poganom. Kiedy was wydadzą, nie martwcie się o to, jak ani co macie mówić. W owej bowiem godzinie będzie wam poddane, co macie mówić. Gdyż nie wy będziecie mówili, lecz Duch Ojca waszego będzie mówił przez was.
Brat wyda brata na śmierć i ojciec syna; dzieci powstaną przeciw rodzicom i o śmierć ich przyprawią. Będziecie w nienawiści u wszystkich z powodu mego imienia. Lecz kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony.
Gdy was prześladować będą w tym mieście, uciekajcie do innego. Zaprawdę powiadam wam: Nie zdążycie obejść miast Izraela, nim przyjdzie Syn Człowieczy”.

 

Oto słowo Pańskie.

Ewangelia dzień poprzedni

czytaj więcej...