Aktualności

2021-12-13 16:11

Ewangelia na dziś – 14 grudzień 2021 rok

EWANGELIA (Mt 21, 28-32) – Grzesznicy uwierzyli Janowi

(…) Wy patrzyliście na to, ale nawet później nie opamiętaliście się, żeby mu uwierzyć.

————–

Bywa, że składamy obietnice pełne nadziei, a ich nie wykonujemy. Jezus przestrzega nas przed taką postawą. Wskazuje, że bardzo ważna jest konsekwencja działania w życiu człowieka. Tak samo jest w życiu duchowym. Nie wystarczą ciągle składane Bogu obietnice, a w życiu nic się nie zmienia. Za modlitwą powinien iść konkretny czyn. W życiu duchowym nie chodzi o pozory, ale o postawę pokory i prawdy w przyjmowaniu Woli Bożej.

 

Jezu, czynię rachunek sumienia z tego, że tak dużo w moim życiu duchowym obietnic. Wiem, że muszę się zmienić.

Cała Ewangelia ⇩ 

EWANGELIA  (Mt 21, 28-32)

Grzesznicy uwierzyli Janowi

Słowa Ewangelii według świętego Mateusza.

 

Jezus powiedział do arcykapłanów i starszych ludu: «Co myślicie? Pewien człowiek miał dwóch synów. Zwrócił się do pierwszego i rzekł: „Dziecko, idź i pracuj dzisiaj w winnicy”. Ten odpowiedział: „Idę, panie!”, lecz nie poszedł. Zwrócił się do drugiego i to samo powiedział. Ten odparł: „Nie chcę”. Później jednak opamiętał się i poszedł. Który z tych dwóch spełnił wolę ojca?». Mówią Mu: «Ten drugi».
Wtedy Jezus rzekł do nich: «Zaprawdę, powiadam wam: Celnicy i nierządnice wchodzą przed wami do królestwa niebieskiego. Przyszedł bowiem do was Jan drogą sprawiedliwości, a wyście mu nie uwierzyli. Uwierzyli mu zaś celnicy i nierządnice. Wy patrzyliście na to, ale nawet później nie opamiętaliście się, żeby mu uwierzyć».

 

Oto słowo Pańskie.

Ewangelia dzień poprzedni

 

czytaj więcej...