Aktualności

2023-05-12 16:11

Ewangelia na dziś – 13 maj 2023 rok

EWANGELIA (J 15, 18-21) – Nie jesteście ze świata, bo Ja was wybrałem

(…) Jeżeli was świat nienawidzi, wiedzcie, że Mnie wpierw znienawidził.

————–

Ewangelia Jezusa Chrystusa stoi w sprzeczności z myśleniem tych, którzy tworzą tak zwany świat. Pomiędzy Jezusem Chrystusem a światem jest przepaść. Duch Jezusa Chrystusa pochodzi od Boga, duch świata pochodzi od złego [szatana]. Świat także ma swoje „błogosławieństwa”. Świat sławi zemstę, bezczelność i oszustwo. Znając więc dwóch panów, któremu chcemy służyć?

 

Jezu, mój Królu, chcę za św. Pawłem wypowiedzieć słowa: „Gdybym chciał się przypodobać ludziom, nie byłbym sługą Chrystusa”. Uczyń mnie swym wiernym sługą.

Cała Ewangelia ⇩ 

EWANGELIA  (J 15, 18-21)

Nie jesteście ze świata, bo Ja was wybrałem

Słowa Ewangelii według świętego Jana.

 

Jezus powiedział do swoich uczniów: «Jeżeli was świat nienawidzi, wiedzcie, że Mnie wpierw znienawidził. Gdybyście byli ze świata, świat by was kochał jako swoją własność. Ale ponieważ nie jesteście ze świata, bo Ja was wybrałem sobie ze świata, dlatego was świat nienawidzi.
Pamiętajcie o słowie, które do was powiedziałem: „Sługa nie jest większy od swego pana”. Jeżeli Mnie prześladowali, to i was będą prześladować. Jeżeli moje słowo zachowali, to i wasze będą zachowywać. Ale to wszystko wam będą czynić z powodu mego imienia, bo nie znają Tego, który Mnie posłał».

 

Oto słowo Pańskie.

Ewangelia dzień poprzedni

czytaj więcej...