Aktualności

2023-11-12 16:11

Ewangelia na dziś – 13 listopad 2023 rok

EWANGELIA  (Łk 17, 1-6) – Obowiązek przebaczania

(…) I jeśliby siedem razy na dzień zawinił przeciw tobie i siedem razy zwrócił się do ciebie, mówiąc: „Żałuję tego”, przebacz mu.

————–

Miłość wyraża się w trosce o siebie i ludzi. Jezus mówi: Uważajcie na siebie! Jeśli twój brat zgrzeszy, upomnij go. A jeśli się nawróci, przebacz mu. Do przebaczenia potrzebna jest wiara w to, że Bóg nas miłuje. Im żarliwsza wiara, tym głębsze i bardziej szczere przebaczenie. Nie można wierzyć, a jednocześnie nie przebaczać, bo to już cecha diabelska.

 

Jezu, mój Królu, przymnóż mi wiary, abym prosił o przebaczenie za każdym razem, kiedy zawinię, abym z serca przebaczał innym i dawał im kolejną szansę.

Cała Ewangelia ⇩ 

EWANGELIA  (Łk 17, 1-6)

Obowiązek przebaczania

Słowa Ewangelii według świętego Łukasza.

 

Jezus powiedział do swoich uczniów: «Niepodobna, żeby nie przyszły zgorszenia; lecz biada temu, przez którego przychodzą. Byłoby lepiej dla niego, gdyby kamień młyński zawieszono mu u szyi i wrzucono go w morze, niż żeby miał być powodem grzechu dla jednego z tych małych. Uważajcie na siebie!
Jeśli brat twój zawini, upomnij go; i jeśli będzie żałował, przebacz mu. I jeśliby siedem razy na dzień zawinił przeciw tobie i siedem razy zwrócił się do ciebie, mówiąc: „Żałuję tego”, przebacz mu».
Apostołowie prosili Pana: «Dodaj nam wiary».
Pan rzekł: «Gdybyście mieli wiarę jak ziarnko gorczycy, powiedzielibyście tej morwie: „Wyrwij się z korzeniem i przesadź się w morze”, a byłaby wam posłuszna».

 

Oto słowo Pańskie.

Ewangelia dzień poprzedni

czytaj więcej...