Aktualności

2021-07-12 17:11

Ewangelia na dziś – 13 lipiec 2021 rok

EWANGELIA (Mt 11, 20-24) – Jezus gromi oporne miasta

(…) Biada tobie, Korozain! Biada tobie, Betsaido!

————–

Nieraz na pewno bolą nas trudne i przykre słowa, zwłaszcza jeśli pochodzą od bliskich. Niełatwo wówczas zrozumieć, że prawdziwy przyjaciel dla naszego dobra musi czasem powiedzieć coś do słuchu. A czyni to w imię przyjaźni i prawdy. Z ust Jezusa pada wyrzut: „biada”, bo pragnie, aby miasta, które widziały tyle Jego cudów, stanęły w prawdzie, nawróciły się. Bądźmy pokorni i pozwólmy, aby łaska Boża działała w nas nieustannie, ocalając nas od zguby. Nie zmarnujmy tego daru.

 

Jezu, proszę, aby świat, w którym żyję, nie usłyszał kiedyś Twojego „biada”. Obdarz mnie łaską budowania tego świata na wartościach pochodzących od Ciebie.

Cała Ewangelia ⇩ 

EWANGELIA  (Mt 11, 20-24)

Jezus gromi oporne miasta

Słowa Ewangelii według świętego Mateusza.

 

Jezus począł czynić wyrzuty miastom, w których dokonało się najwięcej Jego cudów, że się nie nawróciły.
«Biada tobie, Korozain! Biada tobie, Betsaido! Bo gdyby w Tyrze i Sydonie działy się cuda, które u was się dokonały, już dawno w worze i w popiele by się nawróciły. Toteż powiadam wam: Tyrowi i Sydonowi lżej będzie w dzień sądu niż wam.
A ty, Kafarnaum, czy aż do nieba masz być wyniesione? Aż do Otchłani zejdziesz. Bo gdyby w Sodomie działy się cuda, które się w tobie dokonały, przetrwałaby aż do dnia dzisiejszego. Toteż powiadam wam: Ziemi sodomskiej lżej będzie w dzień sądu niż tobie».

 

Oto słowo Pańskie.

Ewangelia dzień poprzedni

czytaj więcej...