Aktualności

2024-07-11 16:30

Ewangelia na dziś – 12 lipiec 2024 rok

EWANGELIA (Mt 10, 16-23) – Apostołowie będą prześladowani

(…) Będziecie w nienawiści u wszystkich z powodu mego imienia.

————–

Będziecie znienawidzeni przez wszystkich z powodu Mojego Imienia, mówi nam dziś Jezus. Te Słowa muszą zaboleć. Przecież Jego święte Imię, jedyne na Niebie i Ziemi, jest Słowem zbawiającym, egzorcyzmem, dowodem największej miłości. Tymczasem dla świata będzie powodem do nienawiści, do prześladowania. Nie bójmy się stanąć jak owce pomiędzy wilkami, z krzyżem i Różańcem w ręku, wpatrzeni w Maryję – najpewniejszą drogę do Jezusa Chrystusa.

 

Jezu, mój Królu, gdy stanę na Sądzie, niech Duch Ojca Twojego przemówi w mojej obronie.

Cała Ewangelia ⇩ 

EWANGELIA  (Mt 10, 16-23)

Apostołowie będą prześladowani

Słowa Ewangelii według świętego Mateusza.

 

Jezus powiedział do swoich apostołów:
«Oto Ja was posyłam jak owce między wilki. Bądźcie więc roztropni jak węże, a nieskazitelni jak gołębie.
Miejcie się na baczności przed ludźmi! Będą was wydawać sądom i w swych synagogach będą was biczować. Nawet przed namiestników i królów będą was prowadzić z mego powodu, na świadectwo im i poganom. Kiedy was wydadzą, nie martwcie się o to, jak ani co macie mówić. W owej bowiem godzinie będzie wam poddane, co macie mówić, gdyż nie wy będziecie mówili, lecz Duch Ojca waszego będzie mówił przez was.
Brat wyda brata na śmierć i ojciec syna; dzieci powstaną przeciw rodzicom i o śmierć ich przyprawią. Będziecie w nienawiści u wszystkich z powodu mego imienia. Lecz kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony.
Gdy was prześladować będą w tym mieście, uciekajcie do innego. Zaprawdę, powiadam wam: Nie zdążycie obejść miast Izraela, nim przyjdzie Syn Człowieczy».

 

Oto słowo Pańskie.

Ewangelia dzień poprzedni

czytaj więcej...