Aktualności

2022-07-11 16:11

Ewangelia na dziś – 12 lipiec 2022 rok

EWANGELIA (Mt 11, 20-24) – Jezus gromi oporne miasta

Jezus począł czynić wyrzuty miastom, w których dokonało się najwięcej Jego cudów, że się nie nawróciły.

————–

Dopóki uważamy się za bogatych, mądrych, pobożnych, nie mamy szansy na nawrócenie. Trzeba doświadczyć własnej słabości, biedy, by zwrócić swoje oczy ku Chrystusowi jako ku ostatniej nadziei. To nie dzięki cudom się nawracamy. Nic przecież, co zewnętrzne, nie wywoła w nas tego świętego wstrząsu, który potrzebny jest do zmiany życia i myślenia. Jedynie głębokie rozczarowanie sobą, znalezienie się na dnie, poczucie beznadziejności jest w stanie skłonić nasze oporne serce do zwrócenia się ku Bogu.

 

Jezu, mój Królu, oto przyznaję, że moje serce jest jak grzeszne miasto, które potrzebuje oczyszczenia przez Twoją świętą obecność.

Cała Ewangelia ⇩ 

EWANGELIA  (Mt 11, 20-24)

Jezus gromi oporne miasta

Słowa Ewangelii według świętego Mateusza.

 

Jezus począł czynić wyrzuty miastom, w których dokonało się najwięcej Jego cudów, że się nie nawróciły.
«Biada tobie, Korozain! Biada tobie, Betsaido! Bo gdyby w Tyrze i Sydonie działy się cuda, które u was się dokonały, już dawno w worze i w popiele by się nawróciły. Toteż powiadam wam: Tyrowi i Sydonowi lżej będzie w dzień sądu niż wam.
A ty, Kafarnaum, czy aż do nieba masz być wyniesione? Aż do Otchłani zejdziesz. Bo gdyby w Sodomie działy się cuda, które się w tobie dokonały, przetrwałaby aż do dnia dzisiejszego. Toteż powiadam wam: Ziemi sodomskiej lżej będzie w dzień sądu niż tobie».

 

Oto słowo Pańskie.

Ewangelia dzień poprzedni

 

czytaj więcej...