Aktualności

2021-08-10 17:11

Ewangelia na dziś – 11 sierpień 2021 rok

EWANGELIA (Mt 18, 15-20) – Braterskie upomnienie

(…) Gdy brat twój zgrzeszy przeciw tobie, idź i upomnij go w cztery oczy.

————–

Kiedy widzimy, że nasz bliźni upada w grzechu, pójdźmy i upomnijmy go. Trzeba to czynić z pokorą i miłością, bo to nie może być okazja do wywyższania się czy potępiania. Upomnienie służy temu, aby na nowo kogoś pozyskać, bo grzech zawsze oddala. Istotne jest również, aby błąd brata nie był przedmiotem plotek, dlatego Jezus mówi, że najpierw trzeba upominać w cztery oczy, a potem wobec świadków. Upomnienie zawsze ma na uwadze dobro drugiego człowieka. Powinno mu pomóc stanąć w prawdzie.

 

Jezu, przebacz mi, że często źle oceniam innych. Proszę, naucz mnie prawdziwej miłości.

Cała Ewangelia ⇩ 

EWANGELIA  (Mt 18, 15-20)

Braterskie upomnienie


Słowa Ewangelii według świętego Mateusza.

 

Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Gdy brat twój zgrzeszy przeciw tobie, idź i upomnij go w cztery oczy. Jeśli cię usłucha, pozyskasz swego brata. Jeśli zaś nie usłucha, weź z sobą jeszcze jednego albo dwóch, żeby na słowie dwóch albo trzech świadków oparła się cała sprawa. Jeśli i tych nie usłucha, donieś Kościołowi. A jeśli nawet Kościoła nie usłucha, niech ci będzie jak poganin i celnik.
Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, cokolwiek zwiążecie na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążecie na ziemi, będzie rozwiązane w niebie.
Dalej, zaprawdę, powiadam wam: Jeśli dwóch z was na ziemi zgodnie o coś prosić będzie, to wszystko otrzymają od mojego Ojca, który jest w niebie. Bo gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich».

 

Oto słowo Pańskie.

Ewangelia dzień poprzedni

czytaj więcej...