Aktualności

2022-03-10 16:11

Ewangelia na dziś – 11 marzec 2022 rok

EWANGELIA (Mt 5, 20-26) – Pojednaj się najpierw z bratem

(…) Pogódź się ze swoim przeciwnikiem szybko, dopóki jesteś z nim w drodze, i aby nie wtrącono cię do więzienia.

————–

Chrześcijanie na co dzień sądzą się pomiędzy sobą, wygłaszają słowa nienawiści, przechowują w sercu żal i gniew, mówią sobie najgorsze ze słów i bardzo niechętnie szukają zgody. Mimo to przystępują do Ołtarza Pańskiego, usprawiedliwiając samych siebie, jakby dzisiejsza Ewangelia straciła swoją wagę. Zasłużyliśmy na gniew Boży, który nie nadchodzi, bo Pan sam wypełnia swoje Słowo: Pogódź się ze swoim przeciwnikiem szybko, póki jeszcze jesteś z nim w drodze.

 

Jezu, bez Twojego miłosierdzia skazany byłbym na więzienie, dług mój bowiem przed Tobą jest wielki.

 

Cała Ewangelia ⇩ 

EWANGELIA  (Mt 5, 20-26)

Pojednaj się najpierw z bratem

Słowa Ewangelii według świętego Mateusza.

 

Jezus powiedział do swoich uczniów: «Jeśli wasza sprawiedliwość nie będzie większa niż uczonych w Piśmie i faryzeuszów, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego.
Słyszeliście, że powiedziano przodkom: „Nie zabijaj!”; a kto by się dopuścił zabójstwa, podlega sądowi. A Ja wam powiadam: Każdy, kto się gniewa na swego brata, podlega sądowi. A kto by rzekł swemu bratu: „Raka”, podlega Wysokiej Radzie. A kto by mu rzekł: „Bezbożniku”, podlega karze piekła ognistego.
Jeśli więc przyniesiesz dar swój przed ołtarz i tam sobie przypomnisz, że brat twój ma coś przeciw tobie, zostaw tam dar swój przed ołtarzem, a najpierw idź i pojednaj się z bratem swoim. Potem przyjdź i dar swój ofiaruj.
Pogódź się ze swoim przeciwnikiem szybko, dopóki jesteś z nim w drodze, by cię przeciwnik nie wydał sędziemu, a sędzia dozorcy, i aby nie wtrącono cię do więzienia. Zaprawdę, powiadam ci: Nie wyjdziesz stamtąd, dopóki nie zwrócisz ostatniego grosza».

 

Oto słowo Pańskie.

Ewangelia dzień poprzedni

 

czytaj więcej...