Aktualności

2022-05-10 16:11

Ewangelia na dziś – 11 maj 2022 rok

EWANGELIA (J 12, 44-50) – Przyszedłem, aby świat zbawić

(…) To, co mówię, mówię tak, jak Mi Ojciec powiedział.

————–

Jezus mówi dzisiaj: Ja głoszę tak, jak Mi nakazał Ojciec. Rzeczywiście, wielkość Jego posłannictwa to nieustanne opowiadanie o Ojcu, o Jego dobroci i miłości. Nieustanne przypominanie, że jesteśmy wezwani do relacji z Nim, z Najwyższym. Nieustanne przestrzeganie, byśmy nie chodzili w ciemności (w grzechu), lecz wybierali Światło (łaska uświęcająca). To jest właśnie kluczowe: kto zobaczył Jezusa, zobaczył Tego, który Go posłał – Ojca.

 

Jezu, przyjmuję Twoje Słowa. One są moim światłem, które prowadzą mnie do Ciebie i do Ojca.

Cała Ewangelia ⇩ 

EWANGELIA  (J 12, 44-50)

Przyszedłem, aby świat zbawić

Słowa Ewangelii według świętego Jana.

 

Jezus tak wołał: «Ten, kto we Mnie wierzy, wierzy nie we Mnie, lecz w Tego, który Mnie posłał. A kto Mnie widzi, widzi Tego, który Mnie posłał.
Ja przyszedłem na świat jako światłość, aby nikt, kto we Mnie wierzy, nie pozostawał w ciemności. A jeżeli ktoś słyszy słowa moje, ale ich nie zachowuje, to Ja go nie potępię. Nie przyszedłem bowiem po to, aby świat potępić, ale by świat zbawić.
Kto Mną gardzi i nie przyjmuje słów moich, ten ma swego sędziego: słowo, które wygłosiłem, ono to będzie go sądzić w dniu ostatecznym. Nie mówiłem bowiem sam od siebie, ale Ojciec, który Mnie posłał, On Mi nakazał, co mam powiedzieć i oznajmić. A wiem, że przykazanie Jego jest życiem wiecznym. To, co mówię, mówię tak, jak Mi Ojciec powiedział».

 

Oto słowo Pańskie.

Ewangelia dzień poprzedni

 

czytaj więcej...