Aktualności

2020-03-09 18:11

Ewangelia na dziś – 10 marzec 2020 rok

EWANGELIA (Mt 23, 1-12) – Strzeżcie się pychy i obłudy

(…) Kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony.

————–

Bóg pragnie, abyśmy jako Jego dzieci byli do Niego podobni. Najgłębiej Boża miłość objawia się nam w doświadczeniu przebaczenia i miłosierdzia. Jeśli chcemy kochać jak Bóg, to nie możemy stawiać granic czy warunków przebaczenia. Przebaczać potrzebujemy zawsze. I zawsze potrzebujemy, aby inni obdarzali nas przebaczeniem, ilekroć zawinimy wobec nich i tego żałujemy. Na ile jestem świadomy, że od jakości mojego przebaczenia bliźnim zależy zdolność przyjęcia przebaczenia od Ojca?

 

Jezu, Ty mi zawsze przebaczasz, hojnie i bezwarunkowo. Przyjmując Twoje miłosierdzie, pragnę okazywać je tym, którzy mają dług przebaczenia wobec mnie.

Cała Ewangelia ⇩ 

EWANGELIA  (Mt 23, 1-12)

Strzeżcie się pychy i obłudy

Słowa Ewangelii według świętego Mateusza.

 

Jezus przemówił do tłumów i do swych uczniów tymi słowami:
„Na katedrze Mojżesza zasiedli uczeni w Piśmie i faryzeusze. Czyńcie więc i zachowujcie wszystko, co wam polecą, lecz uczynków ich nie naśladujcie. Mówią bowiem, ale sami nie czynią. Wiążą ciężary wielkie i nie do uniesienia i kładą je ludziom na ramiona, lecz sami palcem ruszyć ich nie chcą.
Wszystkie swe uczynki spełniają w tym celu, żeby się ludziom pokazać. Rozszerzają swoje filakterie i wydłużają frędzle u płaszczów. Lubią zaszczytne miejsce na ucztach i pierwsze krzesła w synagogach. Chcą, by ich pozdrawiano na rynkach i żeby ludzie nazywali ich Rabbi.
Wy zaś nie pozwalajcie nazywać się Rabbi, albowiem jeden jest wasz Nauczyciel, a wy wszyscy braćmi jesteście. Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem; jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten, który jest w niebie. Nie chciejcie również, żeby was nazywano mistrzami, bo tylko jeden jest wasz Mistrz, Chrystus.
Największy z was niech będzie waszym sługą. Kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony”.

 

Oto słowo Pańskie.

Ewangelia dzień poprzedni

czytaj więcej...