Aktualności

2024-05-09 16:23

Ewangelia na dziś – 10 maj 2024 rok

EWANGELIA (J 16, 20-23a) – Smutek wasz zamieni się w radość

(…) Wy będziecie płakać i zawodzić, a świat się będzie weselił.

————–

Dzisiejsza Ewangelia według św. Jana opisuje los człowieka w dwóch wymiarach. W czasie teraźniejszym wierzący w Chrystusa cierpią. Świat, przeciwnie, szuka radości. Ale czy jest to radość trwała? Decydująca jest wiara w Jezusa. Kto w Niego wierzy, w owym dniu spotka się z Nim. Nastanie wtedy dla wierzących czas prawdziwego szczęścia: serce będzie się radowało, a tej radości nikt i nic już nie zdoła nam odebrać.

 

Jezu, mój Królu, naucz mnie szukać prawdziwego szczęścia. Nie chwilowej radości, a szczęścia, które przyniesie owoc w wieczności.

Cała Ewangelia ⇩ 

EWANGELIA  (J 16, 20-23a)

Smutek wasz zamieni się w radość

Słowa Ewangelii według świętego Jana.

 

Jezus powiedział do swoich uczniów:
„Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: Wy będziecie płakać i zawodzić, a świat się będzie weselił. Wy będziecie się smucić, ale smutek wasz zamieni się w radość.
Kobieta, gdy rodzi, doznaje smutku, bo przyszła jej godzina. Gdy jednak urodzi dziecię, już nie pamięta o bólu z powodu radości, że się człowiek narodził na świat.
Także i wy teraz doznajecie smutku. Znowu jednak was zobaczę, i rozraduje się serce wasze, a radości waszej nikt wam nie zdoła odebrać. W owym zaś dniu o nic Mnie nie będziecie pytać”.

 

Oto słowo Pańskie.

Ewangelia dzień poprzedni

czytaj więcej...