Aktualności

2021-11-09 16:11

Ewangelia na dziś – 10 listopad 2021 rok

EWANGELIA (Łk 17, 11-19) – Niewdzięczność uzdrowionych z trądu

(…) Wtedy jeden z nich, widząc, że jest uzdrowiony, wrócił, chwaląc Boga donośnym głosem, padł na twarz u Jego nóg i dziękował Mu.

————–

W relacjach z innymi ludźmi doceniamy, kiedy ktoś okazuje nam wdzięczność. Podziękowanie drugiemu człowiekowi jest świadectwem osobistej kultury. Wdzięczność okazał jeden z trędowatych, dziękując Jezusowi za dar oczyszczenia z trądu. Ta potrzeba wypłynęła z głębi jego serca. Jezus oczyszcza także nas z trądu. Czy potrafimy Mu za to dziękować?  Czy dostrzegamy w naszym życiu działanie Boga i Jego łaski?

 

Jezu, dziękuję Ci, za Twoją obecność i wszystkie łaski, którymi mnie obdarzasz.

Cała Ewangelia ⇩ 

EWANGELIA  (Łk 17, 11-19)

Niewdzięczność uzdrowionych z trądu

Słowa Ewangelii według świętego Łukasza.

Zdarzyło się, że Jezus, zmierzając do Jeruzalem, przechodził przez pogranicze Samarii i Galilei.
Gdy wchodzili do pewnej wsi, wyszło naprzeciw Niego dziesięciu trędowatych. Zatrzymali się z daleka i głośno zawołali: «Jezusie, Mistrzu, ulituj się nad nami!» Na ten widok rzekł do nich: «Idźcie, pokażcie się kapłanom!» A gdy szli, zostali oczyszczeni.
Wtedy jeden z nich, widząc, że jest uzdrowiony, wrócił, chwaląc Boga donośnym głosem, padł na twarz u Jego nóg i dziękował Mu. A był to Samarytanin.
Jezus zaś rzekł: «Czyż nie dziesięciu zostało oczyszczonych? Gdzie jest dziewięciu? Czy się nie znalazł nikt, kto by wrócił i oddał chwałę Bogu, tylko ten cudzoziemiec?» Do niego zaś rzekł: «Wstań, idź, twoja wiara cię uzdrowiła».

 

Oto słowo Pańskie.

Ewangelia dzień poprzedni

czytaj więcej...