Aktualności

2019-12-09 18:11

Ewangelia na dziś – 10 grudzień 2019 rok

EWANGELIA (Mt 18, 12-14) – Bóg nie chce zguby zbłąkanych

(…) Jeśli ktoś posiada sto owiec i zabłąka się jedna z nich, to czy nie zostawi dziewięćdziesięciu dziewięciu na górach i nie pójdzie szukać tej, która się błąka?

————–

Kiedy przyłożysz ucho do Serca Jezusa, usłyszysz, że Jego miłość chce przyciągnąć wszystkich do siebie. I boleje nad każdym, kto od tej miłości się oddziela. Dlatego w adwentowej zadumie można usłyszeć, jak Miłość mówi do człowieka: „Pójdę za tobą wszędzie, dokądkolwiek się udasz. Trzeba tylko, abyś stał się jednym z tych małych, którzy całą nadzieję pokładają w Bogu i czekają na Mocarza gotowego ratować, a nie mścić się”.

 

Daj mi, Panie, serce wrażliwe na każdego, kto się oddala od Twojej miłości. Niech Twoja pasterska troska pomoże mi rozeznawać i realizować wolę Ojca.

Cała Ewangelia ⇩ 

EWANGELIA  (Mt 18, 12-14)

Bóg nie chce zguby zbłąkanych

Słowa Ewangelii według świętego Mateusza.

 

Jezus powiedział do swoich uczniów: «Jak wam się zdaje? Jeśli ktoś posiada sto owiec i zabłąka się jedna z nich, to czy nie zostawi dziewięćdziesięciu dziewięciu na górach i nie pójdzie szukać tej, która się błąka? A jeśli mu się uda ją odnaleźć, zaprawdę, powiadam wam: cieszy się nią bardziej niż dziewięćdziesięciu dziewięciu tymi, które się nie zabłąkały.
Tak też nie jest wolą Ojca waszego, który jest w niebie, żeby zginęło nawet jedno z tych małych».

 

Oto słowo Pańskie.

Ewangelia dzień poprzedni

 

czytaj więcej...