Aktualności

2024-04-30 16:23

Ewangelia na dziś – 1 maj 2024 rok

EWANGELIA (J 15, 1-8) – Kto trwa we Mnie, przynosi owoc obfity

(…) Każdą latorośl, która nie przynosi we Mnie owocu, odcina, a każdą, która przynosi owoc, oczyszcza, aby przynosiła owoc obfitszy.

————–

Potrzebujemy oczyszczenia, żeby wydać owoc. Jeśli ono nie nastąpi, będziemy atrakcyjnie wyglądali jedynie przed ludźmi, może nawet będziemy podziwiani i chwaleni. Jezus zachęca nas, abyśmy trwali w Nim, a trwać w Nim to często, być prześladowanym, osądzanym… Kto idzie odważnie drogą Chrystusa, napotka często niezrozumienie za wierność Jego Słowu.

 

Jezu, mój Królu, dziękuję Ci, że oczyszczasz mnie każdego dnia Słowem Ewangelii i umacniasz na każdej Ofierze Mszy świętej Ciałem swoim.

Cała Ewangelia ⇩ 

EWANGELIA  (J 15, 1-8)

Kto trwa we Mnie, przynosi owoc obfity

Słowa Ewangelii według świętego Jana.

 

Jezus powiedział do swoich uczniów: «Ja jestem prawdziwym krzewem winnym, a Ojciec mój jest tym, który go uprawia. Każdą latorośl, która nie przynosi we Mnie owocu, odcina, a każdą, która przynosi owoc, oczyszcza, aby przynosiła owoc obfitszy. Wy już jesteście czyści dzięki słowu, które wypowiedziałem do was. Trwajcie we Mnie, a Ja w was będę trwać. Podobnie jak latorośl nie może przynosić owocu sama z siebie – jeżeli nie trwa w winnym krzewie – tak samo i wy, jeżeli we Mnie trwać nie będziecie.
Ja jestem krzewem winnym, wy – latoroślami. Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity, ponieważ beze Mnie nic nie możecie uczynić. Ten, kto nie trwa we Mnie, zostanie wyrzucony jak winna latorośl i uschnie. Potem ją zbierają i wrzucają w ogień, i płonie. Jeżeli we Mnie trwać będziecie, a słowa moje w was, to poproście, o cokolwiek chcecie, a to wam się spełni. Ojciec mój przez to dozna chwały, że owoc obfity przyniesiecie i staniecie się moimi uczniami».

 

Oto słowo Pańskie.

Ewangelia dzień poprzedni

czytaj więcej...