Aktualności

2023-04-30 16:11

Ewangelia na dziś – 1 maj 2023 rok

EWANGELIA (J 10, 11-18) – Dobry pasterz daje życie swoje za owce

(…) Ja jestem dobrym pasterzem.

————–

Co jest źródłem dobroci i piękna Jezusa jako Pasterza? Jego bezinteresowna miłość, która stawia dobro owiec, czyli każdego z nas, ponad własne dobro i bezpieczeństwo. Najbardziej Jezus pokazał nam to na krzyżu. Po tym odróżniamy pasterza od najemnika. Pasterz poświęca życie za owce, najemnik żyje z owiec, a w niebezpieczeństwie opuszcza je i ucieka.

 

Jezu, mój Królu, pragnę stawać się coraz bardziej podobny do Ciebie, aby moje myśli, postawy i wybory były piękne i dobre, bo dokonane w miłości.

Cała Ewangelia ⇩ 

EWANGELIA  (J 10, 11-18)

Dobry pasterz daje życie swoje za owce

 

Słowa Ewangelii według świętego Jana.

 

Jezus powiedział:
„Ja jestem dobrym pasterzem. Dobry pasterz daje życie swoje za owce. Najemnik zaś i ten, kto nie jest pasterzem, do którego owce nie należą, widząc nadchodzącego wilka, opuszcza owce i ucieka, a wilk je porywa i rozprasza. Najemnik ucieka dlatego, że jest najemnikiem i nie zależy mu na owcach.
Ja jestem dobrym pasterzem i znam owce moje, a moje Mnie znają, podobnie jak Mnie zna Ojciec, a Ja znam Ojca. Życie moje oddaję za owce. Mam także inne owce, które nie są z tej owczarni. I te muszę przyprowadzić i będą słuchać głosu mego, i nastanie jedna owczarnia i jeden pasterz.
Dlatego miłuje Mnie Ojciec, bo Ja życie moje oddaję, aby je potem znów odzyskać. Nikt mi go nie zabiera, lecz Ja od siebie je oddaję. Mam moc je oddać i mam moc je znów odzyskać. Taki nakaz otrzymałem od mojego Ojca”.

 

Oto słowo Pańskie.

Ewangelia dzień poprzedni

czytaj więcej...