Aktualności

2023-05-19 16:24

Dzień Matki – 20 maj

Święto ruchome – poniedziałek po Zesłaniu Ducha Świętego – Matki Kościoła.

Mama – jedyna i najważniejsza. Kobieta – Anioł

W tym wyjątkowym dniu, każdej mamie złóżmy serdecznie i piękne życzenia z okazji Dnia Matki. Pamiętajmy także o kwiatach i drobnych upominkach. W końcu nasze mamy zasługują na wszystko co najlepsze!

Maryja jest Matką Kościoła, dlatego w dniu tym również powinniśmy czcić nasze ziemskie mamy. Podobnie jak czcimy Dzień Babci 26 lipca, Dzień Dziadka 16 sierpnia, a Dzień Ojca 19 marca, tak w dzień Święta Matki Kościoła mamy czcić Dzień Matki.

     ♡ ♡ ♡      ♡ ♡ ♡      ♡ ♡ ♡

Pamiętajmy również o tych mamach, które nasz Pan powołał do chwały zmartwychwstania. Nie zapomnijmy o odwiedzeniu Ich na grobach i modlitwie.

Modlitwa na Dzień Matki

Przepraszam

Za wszystkie płacze, wrzaski, za rozlaną zupę, tupanie nogami. Przepraszam za wszystkie chwile, kiedy rozdarte rajstopy były dla mnie najważniejszym problemem na świecie. Za grymaszenie przy obiedzie. Za wszystkie moje humory i prowokacje. Za zamknięte drzwi od mojego pokoju, za ciche dni. Za moje lenistwo, niechlujstwo i bunt. Za jej każdą wylaną łzę. Za niespełnione prośby. Za późne powroty do domu, kiedy czekała. Za każde moje „ja wiem lepiej”. Za moją złość.

Przepraszam

Za ten czas, kiedy nie kochałem(am) jej wystarczająco.

Dziękuję

Za to, że opowiedziała mi o Tobie i nauczyła mnie z Tobą rozmawiać. Za sterty wyprasowanych pieluch. Za dom dla moich ślimaków. Za cierpliwość, kiedy przynosiłem(am) do domu setki kapsli, patyków, zbierałem(am) guziki, które nigdy nie miały swojego miejsca. Dziękuję za każdą noc, kiedy czuwała, gdy byłem(am) chory(a) i kiedy odstraszała czarownice czające się pod łóżkiem. Za opowiadane bajki. Dziękuję za wszystkie zacerowane skarpety, załatane spodnie. Za to, że nauczyła mnie gwizdać na palcach. Za urodzinowy tort. Za każdą dobrą radę. Za uśmiech. Za wyciągnięte ręce i każdy czas na przytulanie. Za ocean miłości w oczach. Za całą listę zakupów na mój wyjazd. Za przyklejony na kolano plaster i wytarte łzy. Za spacery. Za spracowane dłonie. I za to, że pierwsza pokazała mi świat.

Dziękuję

Za to, że mam mamę, która kocha mnie tak mocno.

Proszę

Żeby zawsze wiedziała, że ją kocham. I żeby zawsze była. Żeby zawsze była mamą.

   

 
czytaj więcej...