Aktualności

2016-06-19 14:50

„Dla nas i całego świata” – Rekolekcje ŚDM 2016 – Ulf Ekman

W sobotę 18 czerwca w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach odbyło się ostatnie siódme spotkanie z cyklu oficjalnych rekolekcji przygotowujących do ŚDM 2016 pt. „Dla nas i całego świata”. Do młodych przemawiał Ulf Ekman szwedzki teolog, misjonarz i etnograf.

ŚDM to jest najbardziej wyjątkowe i unikatowe wydarzenie na tym świecie, nawet przebija turniej piłkarski EURO.

Kilka lat temu byłem w Madrycie jako protestant – wszędzie młodzi ludzie, całe miasto Madryt wypełnione. Śpiew, tańce, wyznania, głoszenie na ulicach i myślę, że cały Madryt był poruszony. To nie jest tylko wydarzenie, to jest mobilizacja młodych ludzi, żeby w stary sposób ewangelizować ten świat. To jest genialne, to myśl od Ducha Świętego i ma bardzo mocny wpływ. Wierzę, że tysiące młodych ludzi wejdzie dzięki temu w bliższe relacje z Chrystusem, dlatego, że podczas ŚDM możesz usłyszeć Jezusa, który mówi „idź za mną a ja uczynię cię rybakami ludzi”. On uczyni nas rybakami ludzi, nie musimy pytać czy jesteśmy dobrzy, czy źli, ale mamy iść za Jezusem, a On uczyni nas rybakami.

Daj się porwać Bogu

Mszę świętą celebrował ks. Grzegorz Suchodolski, Koordynator Generalny KO ŚDM. Podczas kazania nawiązał on do słów Ewangelii i rozważał słowa: „służyć”, „troszczyć się” oraz „starać się” w kontekście wydarzeń, które odbędą się w Krakowie już za miesiąc.

.

– Jeśli Bogu jesteś potrzebny, Bóg może zmienić twoje życie, co więcej, Bóg może nawet, tak jak zrobił to w moim przypadku, złamać kod genetyczny – z matematyka uczynić humanistę. Jeśli Bogu jesteś potrzebny, a jesteś potrzebny! ŚDM to będzie czas chwały Boga, objawianie się Bożego działania! Nie bądź takim „mimem” podczas ŚDM, który nie rusza się i tylko się wszystkiemu przygląda. Daj się Bogu porwać, zmienić twoje życie, to będzie twoja najpiękniejsza służba, troska, staranie się o to, żeby uświęcić siebie, a przez ciebie jeszcze nie jednego człowieka! – mówił ks. Grzegorz.

czytaj więcej

Rekolekcje „Dla nas i całego świata” to propozycja formacyjna Komitetu Organizacyjnego ŚDM dla młodych przygotowujących się do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Dotychczasowymi prelegentami rekolekcji byli: w grudniu ojcowie Antonello Cadeddu i Enrique Porcu, misjonarze ze wspólnoty Przymierze Miłosierdzia z Brazylii, a w styczniu ks. Michał Olszewski SCJ, znany rekolekcjonista i egzorcysta,  20 lutego o. Adam Szustak OP, 19 marca ks. Artur Godnarski, 2 kwietnia bp Grzegorz Ryś, 21 maja José Prado Flores, charyzmatyk z Meksyku, 18 czerwca na zakończenie Ulf Ekman szwedzki teolog, misjonarz i etnograf.

Rekolekcje ŚDM 2016 –  ks. Michał Olszewski SCJ

Rekolekcje ŚDM 2016 – o. Adam Szustak OP

Rekolekcje ŚDM 2016 – ks. Artur Godnarski

Rekolekcje ŚDM 2016 – bp Grzegorz Ryś

Rekolekcje ŚDM 2016 – José Prado Flores

Rekolekcje ŚDM 2016 – Ulf Ekman

 

 

czytaj więcej...