Aktualności

2016-03-22 20:55

„Dla nas i całego świata” – Rekolekcje ŚDM 2016 – ks. Artur Godnarski

W sobotę 19 marca w święto św. Józefa  odbyło się kolejne spotkanie z cyklu oficjalnych rekolekcji przygotowujących do ŚDM 2016 pt. „Dla nas i całego świata”. Tym razem przemawiał do młodzieży zebranej w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia ks. Artur Godnarski, współtwórca Przystanku Jezus oraz sekretarz KEP ds. Nowej Ewangelizacji.

.

Ten, kto doświadczy miłosierdzia nie może schować go do swojej kieszeni i cieszyć się swoim małym szczęściem. Jezus każe wziąć nosze, uruchamia człowieka popycha go do przodu, i mówi idź, rusz się, zmień coś! – mówił ks. Artur Godnarski

ŚDM rewolucją

– Kto z nas nie potrzebuje bycia ewangelizowanym? Ja, jako ksiądz potrzebuję dzisiaj świadectwa ludzi świeckich, świadectwa młodych ludzi, którzy opowiadają o Jezusie, którego spotykają i mówią o Jezusie nie wyczytanym z książek, nie z Biblii, ale którego spotykają na co dzień i który działa w ich życiu. Ewangelizacja jest podstawową misją Kościoła, wiec jeśli ŚDM są częścią Kościoła, to ewangelizacja jest tam też bardzo potrzebna.

czytaj więcej

Rekolekcje „Dla nas i całego świata” to propozycja formacyjna Komitetu Organizacyjnego ŚDM dla młodych przygotowujących się do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Dotychczasowymi prelegentami rekolekcji byli: w grudniu ojcowie Antonello Cadeddu i Enrique Porcu, misjonarze ze wspólnoty Przymierze Miłosierdzia z Brazylii, a w styczniu ks. Michał Olszewski SCJ, znany rekolekcjonista i egzorcysta,  20 lutego o. Adam Szustak OP, a 19 marca ks. Artur Godnarski.

Następne spotkanie rekolekcyjne planowane jest w sobotę 2 kwietnia 2016 roku oczywiście w Krakowie w Sanktuarium w Łagiewnikach w wigilię święta Bożego Miłosierdzia.

Rekolekcje ŚDM 2016 ks. Michał Olszewski SCJ

Rekolekcje ŚDM 2016 – o. Adam Szustak OP

czytaj więcej...