Aktualności

2024-07-13 16:23

Odpust parafialny – Cmentarz w Kasinie Wielkiej

AKTUALIZACJA CMENTARZA – KWIECIEŃ 2024

Zbliża się Odpust parafialny 22 lipiec ku czci Patronki Parafii św. Marii Magdaleny. To również czas spotkania w gronie rodzinnym. Nie zapomnijmy również o tych, którzy odeszli od nas do Domu Ojca. Zadbajmy o porządek na grobach bliskich nam zmarłych, zapalmy znicze. Pamiętajmy, że jesteśmy wszyscy zobowiązani do modlitwy za zmarłymi, nie tylko w listopadzie, ale przez cały rok, a czas Odpustu parafialnego jest tym szczególnym czasem. Jak mówią dusze czyśćcowe to nieoceniona pomoc i ulga w cierpieniu dla nich. Choć ich cierpienia trwają długie miesiące…, lata…, to jednak każda modlitwa, dobry uczynek itd. przynoszą im ulgę w cierpieniu.

Prawie 1500 grobów, ponad 4000 nazwisk, ponad 5000 zdjęć grobów. To dwa cmentarze Parafialne w Kasinie Wielkiej – cmentarz na Pańskim i na Kaletowie.

Wiemy, że nie każdy może być na grobie bliskiej osoby. Dlatego dzięki Matce Bożej Częstochowskiej Królowej Polski Wniebowziętej, Matce Miłosierdzia w Kaplicy Na Brzegu, stworzyliśmy możliwość duchowego łączenia się w każdej chwili przez modlitwę z naszymi bliskimi, którzy spoczywają na naszych obu cmentarzach w Kasinie Wielkiej wchodząc na wirtualny Cmentarz Parafialny.

CMENTARZ PARAFIALNY w KASINIE WIELKIEJ

†  †  †     †  †  †     †  †  †  

Matko Boża Częstochowska, Królowo Polski Wniebowzięta w Kaplicy Na Brzegu, Matko Miłosierdzia, wyproś u Twojego Miłosiernego Syna, aby zmarli cieszyli się wiecznym szczęściem w Królestwie Naszego Ojca.

Dobry Jezu, a nasz Panie Daj im wieczne spoczywanie, a światłość wiekuista niech im świeci na wieki. Amen.

†  †  †     †  †  †     †  †  †  

MODLITWA ZA KONAJĄCYCH W GRZECHU CIĘŻKIM

o Duszach Czyśćcowych

JAK MOŻNA POMAGAĆ DUSZOM CZYŚĆCOWYM

 

czytaj więcej...