Aktualności

2017-08-22 18:00

26 sierpnia odpust ku Czci Matki Boskiej Częstochowskiej w Kasinie Wielkiej w Kaplicy Na Brzegu BEZ MSZY ŚWIĘTEJ

Kolejny rok w Uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej w Kaplicy Na Brzegu – 26 sierpnia nie będzie odprawionej Mszy św. odpustowej.

   W latach 60′-tych Prymas Stefan Wyszyński z okazji 1000 lecia Państwa Polskiego, Chrztu Polski wysłał List do metropolitów diecezjalnych w Polsce o patriotyczny obowiązek odprawiania Mszy św. w tym dniu w miejscach kultu Matki Boskiej Częstochowskiej (bazyliki, kościoły, kaplice) w podziękowaniu Królowej Polski za opiekę nad Narodem Polski.

W tych latach w Kasinie Wielkiej ks. kanonik Edward Szczyrzyński w odezwie na apel ówczesnego Prymasa w każdym dniu 26 sierpnia jeśli przypadało w dni robocze, odprawiane były  3 uroczyste  Msze św. w Kaplicy Na Brzegu, a jeśli odpust wypadł w Niedzielę to odprawiana była poranna Msza św. Kolejny ks. proboszcz Stanisław Gacek podtrzymywał ten obowiązek, również ks. kanonik Marian Juraszek kontynuował ten obowiązek czczenia Matki Boskiej Częstochowskiej Królowej Polski w Kaplicy Na Brzegu.

     Na początku sierpnia 2009 roku jedna z piszących ten tekst osób zamawiając w zakrystii Mszę św. odpustową w intencji zmarłych z roli Brzegi (taka Msza św. zamawiana jest od zawsze) w obecności zestresowanej służby kościelnej (organista, kościelny), otrzymała odpowiedź od nowo przybyłego proboszcza (Wiesław Maciaszek), że żadnego odpustu nie będzie w Kaplicy Na Brzegu, nie uznaje przydrożnych kapliczek, że to miejsce nie jest konsekrowane i nie wolno tam Mszy św. odprawiać – JEST TO KŁAMSTWO ALBO NIEWIEDZAtakie dokumenty są – zobacz 

Tym samym ks. Wiesław Maciaszek podważył autorytet ks. bp Stanisława Rosponda, bp pomocniczego Księcia kardynała Adama Stefana Sapiechy ówczesnego metropolity krakowskiego.

Jednocześnie z jego (Wiesław Maciaszek) fałszywym świadectwem na temat konsekracji Kaplicy Na Brzegu w wielu rodzinach naszej parafii, którzy zawarli związek małżeński w Kaplicy Na Brzegu miały wątpliwości czy ich związek jest sakramentalny.

Dużo by można było pisać o działalności ANTY- MARYJNEJ ks. Wiesława Maciaszka, chociażby 26 sierpnia 2015 rok odpust w Kaplicy Na Brzegu. Wszyscy parafianie świętują – setki mieszkańców i gości nawiedza od wczesnych porannych i do późnych godzin nocnych Kaplicę Na Brzegu z Cudownym Obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej, a na placu kościelnym i plebańskim trwały intensywne prace przy użyciu ciężkiego sprzętu itd……

Zachowanie to przypomina raczej nie księdza Kościoła Katolickiego tylko świadków jehowych, którzy nie uznają KULTU MATKI BOSKIEJ. Również „misjonarze” świadków jehowych, gdy „pracują” w Kasinie Wielkiej parkują swoje samochody przed Kościołem Parafialnym???

W Roku Miłosierdzia papież Franciszek podkreślił, żeby spełniać uczynki miłosierdzia, między innymi względem duszy:

  • Grzesznych upominać

  • Nieumiejętnych pouczać

  • Wątpiącym dobrze radzić.

Kaplica Na Brzegu z cudownym obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej to nie pierwsza ANTY – MARYJNA szkodliwa działalność ks. Wiesława Maciaszka.  Warto przypomnieć, że nie wszyscy parafianie wiedzą o poprzedniej placówce w Sance, gdzie  w maju 2016 roku mieszkańcy tej parafii wraz z nowym proboszczem świętowali uroczystość koronacji Matki Boskiej Saneckiej.

***      ***      ***

„Niech nikt nie ośmiela się spodziewać przebaczenia u Boga, kto obraża Jego Najświętszą Matkę” – św. Bonawentura

czytaj więcej...